Panduan Esports

PGL CS2 Major Singapore 2026: Tarikh, Format & Panduan Pertaruhan

Tarikh, lokasi, format, wang hadiah dan cara pasukan layak ke CS2 Major pertama di Asia Tenggara, serta pasaran pertaruhan CS2 dengan odds sebenar.

Oleh Pasukan Editorial GGLBET Dikemas kini 13 Oct 2026 Bacaan 14 minit

PGL CS2 Major Singapore 2026: Tarikh, Format & Panduan Pertaruhan

PGL CS2 Major Singapore 2026 berlangsung dari 25 November hingga 13 Disember 2026. Empat hari terakhirnya, 10 hingga 13 Disember, dimainkan di Singapore Indoor Stadium di Kallang. Tiga puluh dua pasukan bersaing untuk US$1,250,000. Setakat 12 Oktober 2026, belum ada pasukan yang disahkan, kerana setiap jemputan datang daripada ranking Valve yang diterbitkan pada 2 November.

Ringkasnya: 25 November hingga 13 Disember 2026, dengan playoff di arena pada 10 hingga 13 Disember. Wang hadiah US$1.25 juta dan US$500,000 untuk juara. Tiga peringkat Swiss 16 pasukan, diikuti bracket lapan pasukan dengan final best-of-five dan perlawanan penentu tempat ketiga yang pertama dalam sejarah Major. Kesemua 32 tempat diisi berdasarkan kedudukan VRS pada 2 November, tanpa pusingan kelayakan terbuka. Bagi pertaruhan, format paling penting: peringkat awal dipenuhi perlawanan satu peta, dan perlawanan sebegini berkelakuan sangat berbeza daripada best-of-three.

Tarikh, lokasi dan tiket CS2 Major Singapore

Tempoh CS2 Major Singapore di halaman acara rasmi PGL ialah 25 November hingga 13 Disember 2026. Satu hantaran berita PGL dari April 2026 pula menyatakan 24 November sebagai hari pertama, dan kami tidak dapat mengesahkan yang mana muktamad. Anggap hari pembukaan CS2 Major ini sebagai sementara sehingga jadual Stage 1 diterbitkan.

Tarikh yang dipersetujui semua sumber ialah hari-hari arena. Dari Khamis 10 Disember hingga Ahad 13 Disember, acara berpindah ke Singapore Indoor Stadium, yang menurut PGL mempunyai lebih 12,000 tempat duduk. Stadium ini terletak bersebelahan stesen MRT Stadium di Circle Line, jadi mudah untuk ke sana dari kebanyakan kawasan di pulau ini.

Pengendali venue, The Kallang, membuka jualan tiket pada 25 Februari 2026. Harga tidak termasuk caj tempahan, dan anda boleh membeli sehingga 10 tiket bagi setiap transaksi.

Hari arenaPintu dibukaPerlawanan bermulaHarga tiket
Khamis 10 Dis3.30 petang5 petangS$144
Jumaat 11 Dis3.30 petang5 petangS$169
Sabtu 12 Dis3.30 petang5 petangS$294
Ahad 13 Dis12.30 tengah hari2 petangS$369

Waktu mula lebih penting daripada harga tempat duduk. Perlawanan pertama pukul 5 petang di Kallang bermakna permulaan 5 petang SGT di telefon anda. Pasaran langsung pada hari-hari playoff berlangsung hingga ke malam. Mengikuti Major di Eropah dari Singapura pula biasanya bermakna berjaga hingga lewat malam.

Apakah itu Counter Strike Major?

Counter Strike Major ialah salah satu daripada dua kejohanan yang ditaja terus oleh Valve setiap tahun. Kejohanan CS2 lain menetapkan sebahagian besar format mereka sendiri. Major pula mesti mematuhi buku peraturan tambahan yang diterbitkan Valve, merangkumi jemputan, format, veto peta dan tetapan pelayan. HLTV menyatakan bahawa Major membawa kumpulan hadiah US$1,250,000 sejak IEM Rio pada 2022, dan Singapura mengekalkan angka itu.

Counter Strike Major ialah kejohanan milik Valve sendiri: 32 pasukan jemputan, tiga peringkat Swiss dan playoff lapan pasukan. Dalam setiap peringkat Swiss, tiga kemenangan membawa pasukan mara dan tiga kekalahan menyingkirkannya.

Singapura ialah Major kelima PGL, selepas Kraków 2017, Stockholm 2021, Antwerp 2022 dan Copenhagen 2024. Menurut PGL, tiga yang terakhir itu ialah tiga acara Counter-Strike yang paling ramai ditonton pernah diadakan. Ia juga CS2 Major pertama yang diadakan di Asia Tenggara, dan yang kedua di Asia selepas Perfect World Shanghai pada 2024.

Bagi petaruh, barisan peserta berasaskan ranking ialah bahagian yang berguna. Setiap pasukan jemputan mempunyai keputusan VRS berbulan-bulan, jadi lebih sedikit pasukan yang tidak dikenali dan lebih banyak prestasi terkini untuk dinilai.

Bagaimanakah format PGL Major Singapore berfungsi?

PGL Major Singapore menggunakan struktur yang dipakai setiap Counter Strike Major sejak 2025, yang disenaraikan peringkat demi peringkat di halaman acara Liquipedia. Lapan pasukan tersingkir daripada setiap peringkat Swiss dan lapan pasukan jemputan baharu menyertai peringkat seterusnya. Begitulah 32 pasukan permulaan menjadi bracket lapan pasukan.

  1. Stage 1: 16 pasukan jemputan bermain dalam peringkat Swiss. 8 teratas mara dan 8 terbawah pulang.
  2. Stage 2: 8 pasukan yang bertahan itu bertemu 8 pasukan yang dijemput terus ke Stage 2, dengan peraturan yang sama.
  3. Stage 3: 8 pasukan yang bertahan seterusnya bertemu 8 pasukan jemputan dengan ranking tertinggi. 8 teratas mara ke arena.
  4. Playoff, 10 hingga 13 Disember: format single-elimination, perlawanan best-of-three, kemudian perlawanan penentu tempat ketiga dan Grand Final best-of-five pada Ahad 13 Disember.

Bilakah perlawanan Swiss menjadi best-of-one atau best-of-three?

Dalam peringkat Swiss, pasukan hanya bertemu lawan yang mempunyai rekod menang-kalah yang sama. Major Supplemental Rulebook Valve menjadikan setiap perlawanan yang boleh membawa pasukan mara atau tersingkir sebagai best-of-three. Setiap perlawanan lain ialah best-of-one.

Pusingan SwissRekod yang bertemuPerlawananFormat
Pusingan 10-08Semua Bo1
Pusingan 21-0 dan 0-18Semua Bo1
Pusingan 32-0, 1-1 dan 0-284 Bo3 (2-0, 0-2), 4 Bo1 (1-1)
Pusingan 42-1 dan 1-26Semua Bo3
Pusingan 52-23Semua Bo3

Ini menjadikan 33 perlawanan bagi setiap peringkat: 20 peta tunggal dan 13 siri. Bo1 ialah tempat Major menghasilkan kejutan. Satu peta tidak memberi ruang untuk bangkit daripada veto yang buruk atau separuh masa pertama yang perlahan.

Cologne pergi lebih jauh pada Jun dengan memainkan keseluruhan Stage 3 secara best-of-three. Pada 12 Oktober 2026, halaman Singapura di Liquipedia masih menyenaraikan format asas Valve untuk ketiga-tiga peringkat, dan PGL belum mengumumkan sebarang perubahan. Semak peraturan muktamad sebelum anda bertaruh pada perlawanan pembukaan Stage 3.

Bagaimanakah veto peta berfungsi di Major?

Valve menetapkan veto bagi setiap perlawanan Major. Dalam Bo1, Pasukan A membuang dua peta, Pasukan B membuang tiga, Pasukan A membuang satu lagi, dan peta terakhir dimainkan. Dalam Bo3, setiap pihak membuang (ban) satu peta dan memilih (pick) satu, dua lagi dibuang, dan peta yang berbaki menjadi penentu.

Bagaimanakah wang hadiah dibahagikan?

Pembahagian di bawah disahkan oleh Liquipedia dan liputan pengumuman PGL pada April. Baki US$240,000 dikongsi oleh pasukan di tempat ke-9 hingga ke-32.

  • Juara: US$500,000.
  • Naib juara: US$170,000.
  • Tempat ketiga dan keempat: US$80,000 setiap satu.
  • Tempat kelima hingga kelapan: US$45,000 setiap satu.
  • Tempat kesembilan hingga ke-32: US$240,000 dikongsi antara 24 pasukan.

Bagaimanakah pasukan layak, dan siapa yang sudah disahkan setakat ini?

Belum ada pasukan yang disahkan untuk PGL Major Singapore. PGL akan menggunakan Valve Regional Standings (VRS) yang diterbitkan pada 2 November untuk menghantar kesemua 32 jemputan, dan kitaran ini tiada pusingan kelayakan terbuka. HLTV menunjukkan bahawa PGL Masters Bucharest, dari 24 hingga 31 Oktober, tamat sejurus sebelum tarikh tutup itu.

Tempat dibahagikan mengikut rantau. Setiap rantau mengisi slotnya daripada senarai VRS rantau itu sendiri.

RantauStage 1Stage 2Stage 3Jumlah
Eropah66618
Amerika6129
Asia4105
Jumlah168832

Valve mengaitkan pembahagian itu dengan CS2 Major sebelumnya. Sesebuah rantau mendapat satu jemputan Stage 3 bagi setiap pasukannya yang mara ke playoff pada edisi lalu. Ia mendapat satu jemputan Stage 2 bagi setiap pasukan yang sampai ke Stage 3. Asia tiada slot Stage 3 kali ini, jadi pasukan Asia terbaik bermula paling tinggi di Stage 2.

Jemputan diberikan kepada roster yang masih utuh, Stage 3 dahulu, kemudian Stage 2, kemudian Stage 1. Jika sesebuah roster menolak atau telah berpecah, pasukan seterusnya dalam ranking rantau itu mengambil tempatnya. Pasukan kemudian mempunyai masa sehingga 6 November untuk mengesahkan nama, logo dan pemain simpanan.

Urutan ini penting untuk pertaruhan. Harga outright sebelum 2 November ialah harga bagi pasukan yang mungkin tidak dijemput langsung. Peringkat permulaan sesebuah pasukan juga mengubah laluannya: jemputan Stage 3 melangkau dua peringkat Swiss, dan bersamanya sehingga enam perlawanan best-of-one.

Siapakah yang memenangi CS2 Major 2026 pertama di Cologne?

Team Falcons memenangi CS2 Major 2026 pertama, IEM Cologne, dengan menewaskan FURIA 3-0 dalam final best-of-five pada 21 Jun di LANXESS Arena. Ketiga-tiga peta berakhir 13-8: Mirage, Anubis dan Inferno. Acara itu berlangsung dari 2 hingga 21 Jun.

  • BLAST.tv Austin Major 2025: Vitality menewaskan The MongolZ 2-1 pada 22 Jun 2025.
  • StarLadder Budapest Major 2025: Vitality menewaskan FaZe Clan 3-1 pada 14 Disember 2025.
  • IEM Cologne Major 2026: Falcons menewaskan FURIA 3-0 pada 21 Jun 2026.
  • PGL Major Singapore 2026: final best-of-five diadakan pada 13 Disember 2026.

Budapest ialah Major pertama dengan final best-of-five, dan Cologne mengekalkannya. Vitality memenangi kedua-dua Major 2025 sebelum Falcons merangkul gelaran CS2 Major 2026 pertama pada Jun. Juara lalu ialah latar belakang, bukan ramalan. Roster berubah, dan barisan peserta Singapura belum ditetapkan sehingga 2 November.

Di manakah kedudukan Singapura antara kejohanan CS2 tahun ini?

Singapura menutup kalendar kejohanan CS2 2026, dan acara-acara Oktober menentukan siapa yang ke sana. Dengan jemputan dikaitkan dengan VRS 2 November, LAN besar yang terakhir berfungsi sebagai pusingan kelayakan tidak rasmi.

  • ESL Pro League Season 24 tamat pada 11 Oktober di Katowice.
  • Thunderpick World Championship dimainkan di Malta dari 14 hingga 18 Oktober.
  • PGL Masters Bucharest menyusul dari 24 hingga 31 Oktober.
  • Kedudukan VRS diambil pada 2 November, dan jemputan menyusul.
  • Major Singapura berlangsung dari 25 November hingga 13 Disember.

Pada 12 Oktober 2026, senarai CS2 GGLBET memuatkan 44 perlawanan dan 857 pasaran merentasi 13 senarai pertandingan. Perlawanan tier-one membawa jauh lebih banyak pasaran berbanding yang lain. Lapan perlawanan Stake Pulse Beat mempunyai 55 hingga 77 pasaran setiap satu, manakala sesetengah perlawanan liga streamer hanya mempunyai dua.

Satu senarai adalah maya: “Betual BLAST Open Rotterdam”, dengan pasukan seperti “Vitality Virtual” dan “NRG Virtual”. Itu ialah simulasi, bukan skuad sebenar, jadi semak nama pasukan untuk perkataan Virtual sebelum anda bertaruh. Jika anda juga mengikuti permainan lain, panduan kami tentang LoL Worlds 2026 dan kejohanan Dota 2 merangkumi acara-acara lain hingga hujung tahun.

Pasaran pertaruhan CS2 manakah yang penting di Major?

Pasaran CS2 terbahagi kepada pertaruhan siri, pertaruhan peta dan pertaruhan pusingan. Contoh di bawah menggunakan harga sebenar GGLBET pada 12 Oktober 2026 jika petikan itu memilikinya, dan keputusan Major sebenar jika tidak. Halaman pertaruhan Counter-Strike kami menyenaraikan perlawanan CS2 semasa.

Pemenang perlawanan

Anda memilih pemenang siri. Team Liquid menentang BBL Esports dalam Stake Pulse Beat pada 13 Oktober pukul 6 petang SGT. Pada 12 Oktober 2026, GGLBET meletakkan Liquid pada 1.24 dan BBL pada 3.50. Pertaruhan S$50 pada Liquid memberi pulangan S$62, iaitu untung S$12. S$50 yang sama pada BBL memberi pulangan S$175.

Tukar setiap harga kepada peluang dengan membahagikan 1 dengan odds: 1 ÷ 1.24 = 80.6% dan 1 ÷ 3.50 = 28.6%. Bersama-sama, jumlahnya 109.2%. Buang lebihan itu dan peluang adilnya kira-kira 73.8% dan 26.2%, jadi bookmaker menyimpan kira-kira 8.4% daripada buku yang seimbang. Merentasi lapan perlawanan Stake Pulse Beat pada hari itu, margin berada antara 8.4% hingga 9.6%. Penjelasan odds kami merangkumi matematik yang sama untuk bola sepak.

Handicap peta

Handicap peta memberi satu pasukan kelebihan permulaan dari segi peta. Dalam best-of-three, Liquid -1.5 peta hanya menang pada 2-0. BBL +1.5 peta menang jika BBL merampas sekurang-kurangnya satu peta. Panduan Asian handicap menerangkan logik setengah mata dengan lebih terperinci.

Skor siri (pasukan pilihan dahulu)Pasukan pilihan menangPasukan pilihan -1.5Underdog +1.5Over 2.5 peta
2-0MenangMenangKalahKalah
2-1MenangKalahMenangMenang
1-2KalahKalahMenangMenang
0-2KalahKalahMenangKalah

Jadual ini menerangkan harga-harga tersebut. Liquid -1.5 menang dalam satu baris daripada dua baris kemenangan Liquid, jadi harganya mesti lebih tinggi daripada 1.24. BBL +1.5 menang dalam tiga baris, jadi harganya mesti lebih rendah daripada 3.50. Jika anda yakin dengan pasukan pilihan tetapi bimbang mereka akan kehilangan satu peta, handicap ialah pertaruhan yang salah.

Jumlah peta

Over 2.5 peta dalam best-of-three ialah pertaruhan bahawa siri itu berlarutan hingga peta terakhir, tidak kira siapa yang menang. Ia membayar apabila kedua-dua pasukan setanding. Pada 12 Oktober 2026, GGLBET meletakkan HOTU pada 1.82 dan Fnatic pada 1.80, yang menunjukkan peluang hampir sama rata. Itulah jenis perlawanan yang paling berkemungkinan memerlukan peta ketiga.

Final best-of-five menggunakan garisan 3.5 atau 4.5 peta. Final 3-0 di Cologne berakhir under 3.5. Final 3-1 di Budapest berakhir over 3.5 dan under 4.5.

Pemenang peta dan skor tepat

Pertaruhan pemenang peta diselesaikan pada satu peta sahaja, seperti Peta 1. Ia sesuai jika anda mempunyai pandangan tentang peta tertentu dalam veto, bukannya keseluruhan siri. Skor tepat meminta keputusan siri yang tepat, contohnya 2-1. Ia membayar lebih kerana Bo3 mempunyai empat keputusan yang mungkin dan Bo5 mempunyai enam.

Handicap pusingan dan jumlah pusingan

Pertaruhan pusingan berlaku dalam satu peta. Major menggunakan tetapan Premier: pasukan pertama yang mencapai 13 pusingan menang, daripada maksimum 24. Pada kedudukan 12-12, peta itu masuk ke masa tambahan dalam blok enam pusingan, pertama mencapai empat, tanpa had bilangan masa tambahan yang dimainkan.

Ambil contoh final Cologne di Mirage, yang dimenangi Falcons 13-8. Bezanya 5 pusingan dan jumlahnya 21. Falcons -4.5 pusingan menang, Falcons -5.5 kalah, under 21.5 pusingan menang dan over 21.5 kalah. Peta dengan masa tambahan seperti 16-14 berjumlah 30 pusingan, sebab itulah peta yang sengit boleh melepasi garisan jumlah dengan mudah.

Sebagai panduan umum, pasaran pusingan sesuai untuk perlawanan Swiss Bo1, yang hanya ada satu peta untuk dinilai. Pasaran siri sesuai untuk perlawanan penentu Bo3 dan playoff, yang memberi pasukan lebih kuat ruang untuk bangkit.

Esports betting Singapura: apa yang ditawarkan GGLBET untuk Major

Panduan esports betting Singapura kami merangkumi keseluruhan lobi, jadi bahagian ini memberi tumpuan kepada Major sahaja. Pemain di sini menggunakan akaun SGD dan bertaruh melalui pelayar mudah alih, kerana tiada aplikasi. Pada 12 Oktober 2026, menu menyenaraikan 16 permainan esports, dan CS2 mempunyai senarai pasaran paling mendalam antaranya. Berikut ialah perkara yang terpakai untuk CS2 Major berdasarkan terma pada hari itu.

Bagaimanakah pertaruhan percuma esports berfungsi?

“Pertaruhan Percuma E-Sports 2X Sehari” memberikan pertaruhan percuma bernilai 30% daripada purata taruhan anda selepas 4 pertaruhan langsung diselesaikan dalam satu hari. Pertaruhan mesti pada CS2, Dota 2, League of Legends atau Valorant, setiap satu sekurang-kurangnya S$25 dan pada odds akhir 1.80 atau lebih. Pertaruhan percuma dihadkan kepada S$150, sah selama satu hari, dan boleh dituntut dua kali sehari.

Contoh pengiraan: empat pertaruhan langsung CS2 bernilai S$25, S$40, S$60 dan S$75 memberi purata S$50, jadi pertaruhan percumanya ialah S$15. Untuk mencapai had S$150, empat taruhan anda mesti berpurata S$500. Pertaruhan Bet Builder, taruhan menggunakan bonus atau pertaruhan percuma dan pertaruhan yang ditunaikan melalui Cash Out tidak dikira, dan keempat-empatnya mesti diselesaikan sebelum tengah malam SGT. Terma itu juga mengandungi satu baris tentang “setiap pertaruhan ketiga yang layak”, jadi baca halaman promosi sebelum anda bergantung pada kiraan itu.

Perhatikan had minimum odds. Liquid pada 1.24 pada 12 Oktober 2026 tidak layak, manakala harga hampir sama rata seperti 1.80 Fnatic berada tepat pada garisan. Panduan pertaruhan percuma dan syarat pertaruhan kami menerangkan cara taruhan pertaruhan percuma diselesaikan.

Berapa banyakkah bonus akumulator menambah?

Bonus Akumulator Pertaruhan Berganda menambah 3% untuk 3 pilihan, 5% untuk 4, 7% untuk 5 dan 10% untuk 6. Ia meningkat hingga 100% untuk 20 pilihan atau lebih. Setiap pilihan yang dikira mesti berharga 1.30 atau lebih tinggi.

Menggunakan harga 12 Oktober 2026, treble HOTU (1.82), MIBR (1.55) dan Heroic (1.47) mempunyai odds gabungan 4.15. Taruhan S$20 memberi pulangan S$82.94 jika ketiga-tiganya menang. Bonus 3% menambah kira-kira S$2.49 pada bayaran itu. Tambah Liquid pada 1.24 dan odds naik kepada 5.14, tetapi Liquid berada di bawah 1.30, jadi bonus kekal pada 3%.

Promosi acara apakah yang berjalan pada Oktober?

GGLBET telah menjalankan promosi esports khusus acara sepanjang musim ini. ESL Pro League Season 24 Parlay Strike Challenge berlangsung dari 2 hingga 11 Oktober 2026. Ia membayar pertaruhan percuma S$20 untuk 3 parlay yang menang, S$80 untuk 5 dan S$150 untuk 7. Setiap tiket memerlukan taruhan minimum S$50 dan odds sekurang-kurangnya 2.0. Bonus deposit 50% VALORANT Champions juga sedang berjalan. Pada 12 Oktober 2026, tiada promosi khusus untuk Major Singapura disenaraikan, jadi semak halaman promosi apabila tarikhnya semakin hampir.

Bagaimanakah deposit, pengeluaran dan tawaran alu-aluan berfungsi?

Deposit bermula S$20 melalui pindahan bank tempatan (DBS/POSB, OCBC, UOB dan lain-lain), PayNow atau USDT. Kad tidak ditawarkan untuk SGD. Pengeluaran bermula S$50, tanpa caj dan biasanya masuk dalam masa 5 hingga 120 minit.

Pemain baharu boleh menuntut tawaran alu-aluan sukan 250% di Profile, kemudian Promotional Bonuses, sebelum deposit pertama. Ia membayar 100% sehingga S$1,000 dan kemudian 150% sehingga S$1,500 pada dua deposit pertama. Syarat pertaruhan ialah 12x pada odds minimum 1.50, dalam masa 7 hari. Tiada kod diperlukan, seperti yang diterangkan di halaman kod promo kami. Pulangan tunai sukan mingguan 10% juga disenaraikan di bawah tab esports. Ia memerlukan 3 pertaruhan yang telah diselesaikan pada odds 1.30 atau lebih, sekurang-kurangnya S$5 setiap satu, dan kerugian bersih mingguan S$25 atau lebih.

Apa yang perlu anda semak sebelum bertaruh pada Major Singapura?

Kebanyakan pertaruhan Major yang buruk berpunca daripada terlepas salah satu langkah ini:

  1. Semak format perlawanan. Bo1 di Stage 1 jauh lebih tidak menentu berbanding perlawanan penentu Bo3.
  2. Semak kumpulan peta (map pool) dan veto. Dalam Bo3, pilihan peta setiap pasukan memberitahu anda di mana mereka menjangka akan menang.
  3. Tukar odds kepada peluang dan bandingkan dengan pandangan anda sendiri. Bertaruh hanya apabila angka anda jelas lebih tinggi.
  4. Semak nama pasukan untuk perkataan “Virtual” dan pastikan peringkat itu milik acara yang betul.
  5. Tetapkan jumlah taruhan bagi setiap peringkat sebelum acara bermula, dan patuhinya.

Tiada pelan atau sistem pertaruhan yang mengubah margin. Berdasarkan harga petikan di atas, bookmaker memegang 8.4% hingga 9.6% bagi kesemua lapan perlawanan Stake Pulse Beat. Margin itu terpakai pada setiap pertaruhan yang anda buat sepanjang CS2 Major, daripada Bo1 pertama hingga final.

Fakta dalam panduan ini kali terakhir disemak pada 12 Oktober 2026. Odds yang dinyatakan ialah petikan GGLBET pada 12 Oktober 2026, dan harga langsung di GGLBET yang terpakai.

Bertaruh secara bertanggungjawab: tetapkan bajet sebelum Major bermula dan anggap ia sebagai kos hiburan, bukan pendapatan. Jika pertaruhan tidak lagi menyeronokkan, berhenti, dan hubungi National Problem Gambling Helpline di 1800-6-668-668 (8 pagi hingga 11 malam setiap hari).

Soalan Lazim

Bilakah CS2 Major di Singapura?

PGL menyenaraikan acara ini dari 25 November hingga 13 Disember 2026. Playoff berlangsung dari 10 hingga 13 Disember di Singapore Indoor Stadium, dengan Grand Final pada Ahad 13 Disember. Satu hantaran berita PGL menyatakan 24 November sebagai hari pembukaan, jadi semak jadual Stage 1 apabila ia diterbitkan.

Pasukan manakah yang telah layak ke PGL Major?

Belum ada. Kesemua 32 jemputan datang daripada Valve Regional Standings yang diterbitkan pada 2 November 2026: 18 untuk Eropah, 9 untuk Amerika dan 5 untuk Asia. Acara terakhir pada Oktober, termasuk PGL Masters Bucharest, masih boleh mengubah siapa yang layak.

Berapakah wang hadiah di Major Singapura?

Kumpulan hadiah ialah US$1,250,000. Juara membawa pulang US$500,000 dan naib juara US$170,000. Tempat ketiga dan keempat menerima US$80,000 setiap satu, dan tempat kelima hingga kelapan menerima US$45,000 setiap satu.

Siapakah yang memenangi CS2 Major terakhir?

Team Falcons memenangi IEM Cologne Major 2026, dengan menewaskan FURIA 3-0 dalam final pada 21 Jun. Vitality memenangi kedua-dua Major pada 2025, di Austin dan Budapest.

Adakah sah untuk bertaruh pada CS2 Major dari Singapura dengan GGLBET?

Sebelum terlibat dalam esports betting Singapura, fahami kedudukan undang-undangnya. GGLBET ialah pengendali luar pesisir. Ia tidak dilesenkan oleh Gambling Regulatory Authority Singapura, dan di bawah Gambling Control Act 2022, berjudi dengan pengendali jarak jauh yang tidak dilesenkan di Singapura ialah satu kesalahan. Buat keputusan anda sendiri dengan mengambil kira perkara ini.

Apakah perbezaan antara pertaruhan Bo1 dan Bo3?

Bo1 ialah satu peta tunggal, jadi satu separuh masa yang kuat atau veto yang bertuah boleh menentukannya. Bo3 memerlukan dua kemenangan peta, yang biasanya memihak kepada pasukan lebih kuat dan membuka pasaran seperti handicap peta dan jumlah peta. Dalam setiap peringkat Swiss sesebuah Major, 20 daripada 33 perlawanan ialah Bo1.

Adakah pertaruhan percuma esports GGLBET boleh digunakan untuk perlawanan CS2 Major?

Pada 12 Oktober 2026, terma meliputi pertaruhan langsung CS2, jadi perlawanan Major secara langsung sepatutnya dikira jika tawaran itu masih berjalan. Anda memerlukan 4 pertaruhan langsung yang telah diselesaikan, sekurang-kurangnya S$25 setiap satu, pada odds 1.80 atau lebih dalam sehari. Pertaruhan percuma bernilai 30% daripada purata taruhan anda, dengan had S$150, dua kali sehari. Lihat Soalan Lazim untuk soalan akaun, atau daftar di sini.

Pasukan Editorial GGLBET

Pasukan Editorial GGLBET menulis panduan untuk pemain di Singapura tentang sukan, esports dan permainan kasino. Angka tentang GGLBET diambil daripada halaman platform itu sendiri dan bertarikh dalam setiap artikel.

Kongsi artikel ini

Artikel Berkaitan

Lebih banyak panduan daripada Blog GGLBET.

Lihat Semua Artikel

Jangan Terlepas Berita Terkini.

Dapatkan artikel GGLBET terkini dan panduan berguna terus ke peti masuk anda.